Czytanie jak gimnastyka - Bibliotekarz Lubuski

Czytanie jak gimnastyka

"Pięciopsiaczki" W. Chotomskiej oraz "Kłamczucha" M. Musierowicz to tytuły książek, których fragmenty czytali uczestnicy Konkursu Pięknego Czytania. Odbył się on 10 kwietnia br. w bibliotece SP w Otyniu i przebiegał pod hasłem Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. Spotkanie dla uczniów klas IV - VI zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa w Otyniu.

Cel przedsięwzięcia to m.in. propagowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, a przede wszystkim kształtowanie kultury czytelniczej. W konkursie wzięło udział 17 uczestników, spośród których jury wybrało tych najlepszych. I miejsce zajął Bartosz Szymański, II miejsce - Magdalena Józefowicz, III miejsce - Bartłomiej Nebelski. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Strzelczyk, Filip Krzywiecki oraz Klara Lachowicz. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ksążkowe. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wierzymy, że "kto czyta książki, żyje podwójnie" (U. Eco).

Maria Zatorska