AWIFAUNA POLSKI - zaproszenie do Centrum Przyrodniczego - Bibliotekarz Lubuski

AWIFAUNA POLSKI - zaproszenie do Centrum Przyrodniczego

Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze zaprasza 22 kwietnia o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy „Awifauna Polski”. Będą na niej prezentowane fotografie przyrodnicze Stanisława Gąsiorowskiego i Władysława Wróblewskiego. Wystawa zostanie otwarta z okazji Dnia Ziemi. Wstęp wolny.

Władysław Wróblewski jest bibliotekarzem, dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy. W roku 2014 zdobył zaszczytny tytuł LUBUSKIEGO BIBLIOTEKARZA ROKU. Fotografią przyrodniczą zajmuje się w weekendy. W dni powszednie fotografuje w drodze do pracy, którą pokonuje pieszo. Jest także autorem bajek i wierszy dla dzieci. Na wernisażu będą czytane „ptasie” wierszyki, pochodzące z jego ostatnich książek: Rymowane ZOO i Leśne malowanki-wierszowanki.