Najmłodszy polski pisarz fantasy w Bibliotece w Słubicach - Bibliotekarz Lubuski

Najmłodszy polski pisarz fantasy w Bibliotece w Słubicach

We wtorkowe przedpołudnie, 17 kwietnia br. gościł w Bibliotece słubickiej niezwykły, młody człowiek. Tomasz Sobania, to 19-letni człowiek wielu pasji: pisarz, sportowiec, wkrótce aktor, obecnie student filozofii i jeden z najmłodszych w Polsce autorów książek fantasy! Sobania w wieku 16 lat wydał swoją pierwszą książkę pt. „Speculo”, jako 19 latek napisał i wydał kolejną pt. „Nowy świt”, a w niedalekiej przyszłości planuje napisać przynajmniej dwie kolejne.

To właśnie pisanie książek i wydanie ich było jednym z marzeń Tomka. Zawsze też marzył o skoku ze spadochronem, przebiegnięciu dystansu 70 km w ciągu doby, zagraniu w sztuce, oraz nakręceniu zwiastunu swojej książki. I oczywiście wszystkie te marzenia już zrealizował!!! A na jego życiowej liście są już kolejne i czekają na ich realizację. Pisarz podczas spotkania ze słubicką młodzieżą oraz mieszkańcami dzielił się swoimi marzeniami i pokazywał, jak udało mu się je spełnić. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali o możliwościach, jakie drzemią w każdym z nas, o drogach rozwoju i poznania samego siebie. Tomek to młody człowiek pełen optymizmu, wewnętrznej siły i odwagi. Zachęcił wszystkich uczestników, by pomimo wszelakich przeszkód życiowych, nie rezygnowali ze swoich marzeń! Tomasz Sobania spotkał się dziś również z młodzieżą w gminnej bibliotece w Górzycy, a już jutro 18 kwietnia odwiedzi biblioteki w Rzepinie i Ośnie Lubuskim, gdzie spotka się z młodzieżą i mieszkańcami obu miast.

Zespół BPMiG w Słubicach