Premiera i spotkanie w Świebodzinie - Bibliotekarz Lubuski

Premiera i spotkanie w Świebodzinie

W dniu premiery nowej książki autorka, Anna Karpińska była gościem Biblioteki Publicznej w Świebodzinie. 17 kwietnia 2018 r. Biblioteka Publiczna w Świebodzinie gościła Annę Karpińską, autorkę książek cieszących się dużą popularnością wśród czytelników. Znane tytuły to m.in.: Chorwacka przystań, Za jakie grzechy?, Przysługa, Sakrament niedoskonały, Zostań ze mną, To wszystko przez ciebie, Odnajdę cię.

Niemal wszystkie książki są do wypożyczenia w świebodzińskiej Bibliotece.Świebodzińska Biblioteka była pierwszym przystankiem autorki w drodze na cykl spotkań z czytelnikami na Ziemi Lubuskiej. Spotkanie zbiegło się z premierą książki Nie zabijaj tej miłości, która dziś rano pojawiła się na rynku wydawniczym oraz w księgarniach w wielu miastach Polski. Autorka przyjechała do nas z Torunia. Ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała jako asystent na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, była dziennikarzem w bydgoskim oddziale Gazety Wyborczej. Pisarka opowiadała o swoim warsztacie pisarskim, o pomysłach na fabułę kolejnych książek oraz o ich bohaterach. Autorka bardzo dużą wagę przykłada do wiarygodności, realności opisywanych wydarzeń. W swoich książkach porusza problemy współczesnego, codziennego życia. Bohaterowie uwikłani w trudne sprawy mierzą się z nimi. Akcja książek jest dynamiczna, czyta się je z łatwością, przyjemnie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pisarka skrupulatnie odpowiadała na zadawane przez czytelników pytania. Anna Karpińska jest miłą, ciepłą osobą. Po spotkaniu można było nabyć książki i otrzymać dedykację z autografem autorki.

Bogusława Hołub
Biblioteka Publiczna w Świebodzinie