(Do)wolność czytania w słubickiej Bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

(Do)wolność czytania w słubickiej Bibliotece

W dniach 8-15 maja 2018 r. obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi: (Do)wolność czytania. Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Słubicka Biblioteka przygotowała bogatą ofertę programową:

8 maja (wtorek) Dzień Bibliotekarza i Bliotek
10:00 - 12:00 Piknik czytelniczy – (Do)wolne czytanie maluchom (Grupa Zabawowa)
9 maja (środa)
16:00 - 18:00 Warsztaty twórcze bez granic ph.”Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”
10 maja (czwartek)
15:00 - 17:00 Kulinarne Czwartki – (Do)wolne gotowanie i czytanie
11 maja (piątek)
10:00 - 14:00 Bibliotekarze czytają przedszkolakom(Do)wolnie w bibliotece
14 maja (poniedziałek)
9:00-10:00 Spektakl teatralny pt.:”O pchle, co manier nie miała” w wykonaniu Teatru Tak
15 maja (wtorek)
11:00-15:00 Sleeveace, ubierz się w książkę. Przyjdź do biblioteki, a my zrobimy Ci zdjęcie! Sleeveace to fotografia, przedstawiająca osobę z zasłoniętą częścią twarzy lub ciała przez okładkę książki.
8-15 maja
*Pokaż dowolność czytania! Zrób zdjęcie z książką. Pokaż gdzie czytasz? Jak czytasz? Co czytasz? Pochwal się zdjęciem na profilu facebookowym biblioteki słubickiej
*Książka w zamian! Przyjdź do biblioteki, zostaw swoją książkę i wybierz inną, druga dostaniesz w prezencie!
*(Do)wolność czytania – wystawa książek
*Bibliotekarze czytają w przedszkolach
Serdecznie zapraszamy do świętowania z Biblioteką słubicką!

Zespół BPMiG w Słubicach