Magdalena Ludwiczak w Otyniu - Bibliotekarz Lubuski

Magdalena Ludwiczak w Otyniu

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji na zaproszenie GBP przybyła do Otynia Magdalena Ludwiczak - autorka powieści o ludziach, uczuciach i o relacjach, które gubimy pędząc przez życie (nie wiadomo w jakim kierunku), laureatka nagrody Pięciu Wspaniałych w kategorii KULTURA.

Pani Magdalena od dzieciństwa mieszka w Międzychodzie. Ukończyła liceum plastyczne w Poznaniu i studia wyższe na kierunku logistyka produkcji. Fascynuje się fotografią, rysunkiem i sztuką. Kocha podróże i spotkania z naturą, którą uwiecznia na fotografiach. Zawzięcie czyta książki, które dają jej natchnienie do pisania własnych. Debiutowała w 2015 r. powieścią "Cztery Rubiny", której inspiracją były autentyczne losy jej przeszłych pokoleń. W 2016 r. na rynek trafiła błyskotliwa "Dziewczyna z zaułka", na początku 2017 r. sensacyjna "Tajemnica błękitnej alkowy" z mistrzowsko splecionymi wątkami. Nieco później w ręce czytelników oddała opowieść "Tęskniąc w obie strony" oraz "Ten z naprzeciwka". Książki M. Ludwiczak są jak ona sama: przesycone ciekawością świata, otwartością na innych, a jednocześnie kryjące rozmaite tajemnice. Postacie ożywają na kartach powieści, kreując świat zarówno bliski nam, jak też bardzo filmowy. (I. Igel, producent filmowy). Autorka opowiedziała przybyłym słuchaczom o swojej biografii, o tym co ją inspiruje i o swoich sukcesach. Otwarcie odpowiadała również na zadawane jej pytania, przez co spotkanie przebiegało w klimacie swobodnej rozmowy. Gorąco polecam książki M. Ludwiczak.

Maria Zatorska