„Akademica” – dla studentów i nie tylko - Bibliotekarz Lubuski

„Akademica” – dla studentów i nie tylko

Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy uzyskała dostęp do zasobów „Academiki” – cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Biblioteki Narodowej. Zawiera ona kilkaset tysięcy publikacji naukowych, dostępnych za pośrednictwem terminala komputerowego.

Od dziś, korzystając z terminala w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Witnicy, czytelnik dotrze  do naukowych opracowań z dziedziny fizjologii, anatomii, fizyki, historii i wielu innych dyscyplin naukowych. Jest to idealne narzędzie dla licealistów, studentów i ludzi chcących pogłębiać swoją wiedzę. Przeglądając katalog można dotrzeć do trudno dostępnych wydawnictw. Z zasobów „Academiki” można korzystać jedynie w Bibliotece, za pomocą specjalnego terminala. System umożliwia rezerwację pozycji na konkretny czas. Aby móc skorzystać z tej wypożyczalni, wystarczy być posiadaczem karty bibliotecznej. ZAPRASZAMY!

Władysław Wróblewski