Jak nie czytam, jak czytam - Bibliotekarz Lubuski

Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo w słubickiej Bibliotece. Biblioteka Publiczna w Słubicach zaprasza uczniów do ogólnopolskiej akcji ph. "Jak nie czytam, jak czytam".

8 czerwca 2018 r. (piątek) w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach, w godzinach od 10.30 do 12.30 odbędzie się akcja czytelnicza skierowana do uczniów ph. „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. Dodatkową atrakcją tego dnia będą konkursy, zabawy animacyjne oraz tańce, a to wszystko będzie prowadzone przez aktorów Teatru EDU-ARTIS z Krakowa. Tego dnia uczniowie z całej Polski będą czytać - bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Przeczytają swoją ulubioną książkę, gdzie chcą i jak chcą. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku 459 tys. osób). Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole", a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje. Serdecznie zapraszamy wszystkich czytających do bicia rekordu masowego czytania książek. Grupy zorganizowane prosimy o kontakt tel. 95 758 23 72 lub osobisty.

Zespół BPMiG w Słubicach