O patriotyzmie i dumie narodowej w Bibliotece w Złotniku - Bibliotekarz Lubuski

O patriotyzmie i dumie narodowej w Bibliotece w Złotniku

Legenda „O Lechu, Czechu i Rusie”, piękna opowieść o powstaniu państwa polskiego, była okazją do rozmów o patriotyzmie i  dumie narodowej w Bibliotece w Złotniku.

Każdy kraj ma własne symbole narodowe, które podkreślają jego charakter, niezależność i dumę. Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się od kultywowania i wzbudzania szacunku do symboli narodowych: godła, flagi i hymnu narodowego. Dzieci wiedzą, że Orzeł Biały, biało-czerwone barwy oraz Mazurek Dąbrowskiego to symbole Rzeczpospolitej Polskiej! Praca plastyczna wykonana przez dzieci na koniec spotkania, jest dowodem naszego PATRIOTYZMU.

Emilia Klusek