Jak nie czytam, jak czytam - Bibliotekarz Lubuski

Jak nie czytam, jak czytam

8 czerwca 2018 r., dokładnie o godz. 10.00 spotkaliśmy się na pałacowym podzamczu w Żaganiu. Było bardzo, bardzo głośno. Sprawcą tego wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu i jej czytelnicy. Chwyciliśmy do rąk książki, wygodnie usadowiliśmy się na kocach i zaczęliśmy głośno czytać. Każdy to, co chciał.

Głos rozchodził się po okolicy i wzbudzał ogromne zainteresowanie. We wspólnym głośnym czytaniu wzięło udział 67 osób. W roku jubileuszowym, z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości ustawiliśmy się w dwuszeregu, białe i czerwone kartki powędrowały w górę i tak powstała polska flaga. Impreza połączona była z festynem strażackim, podczas którego uczestnicy zobaczyli pokazy gaszenia pożaru przez strażaków, pływali motorówką, sprawdzali sprawność w strzelaniu strumieniem wody do wyznaczonego celu. Grochówka, popcorn i zimne napoje zapewniły energię dla ciała, a książki dla duszy - na cały dzień. Atrakcji było tak wiele, że każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Dziękujemy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu, że mogliśmy się włączyć z naszymi działaniami do fantastycznego strażackiego festynu.

Bożena Maksymowicz