Literacko i kulinarnie w bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Literacko i kulinarnie w bibliotece

20 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie – tym razem wspólne – członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki i  Kulinarnych Czwartków. „Czwartkowiczki” stworzyły bardzo miłą oprawę  - było ciasto, sałatki, różne przekąski. Wszystko oczywiście własnego pomysłu i wyrobu. I w tej przemiłej atmosferze dyskutowano o książce Renaty Kosin „Jedwabne rękawiczki”.

Renata Kosin to młoda pisarka – związana najpierw z Podlasiem, potem Mazurami – autorka wielu już książek i scenariuszy dla młodzieżowej grupy teatralnej. „Jedwabne rękawiczki” to rozbudowana saga rodzinna z wielką tajemnicą w tle. Aby ją odkryć, Laura Kossacka-Szubaj – główna bohaterka – podąża śladami Sary Rosen. Odpowiedzi szuka w Polsce i we Francji. Odkrywa dziwne powiązania z kabałą i masonami, Chasydami i pogromem w Jedwabnem. Miesza się teraźniejszość z przeszłością, rzeczywistość z fikcją. Pojawia się coraz więcej tajemniczych znaków, przedmiotów, listów, niedopowiedzianych informacji. A zaczęło się tak niewinnie. Laura – matematyczka, żona, matka 8-letnich bliźniaczek – skraca wakacyjny pobyt u rodziców w Stanach, aby zamknąć ostatecznie sprawy związane ze sprzedażą rodzinnego domu w Jedwabnem. Rodzi się zatem pytanie: czy „Jedwabne rękawiczki” to rękawiczki z jedwabiu czy z Jedwabna? Dlaczego jedna z nich jest we Francji, a druga odnajduje się w Polsce? Kim była Sara Rosen i dlaczego musiała wyjechać z kraju? Na te i inne pytania znajdujemy odpowiedź w książce Renaty Kosin. Zachęcamy do lektury, choć wypada zauważyć, że jest to powieść dla uważnego i wymagającego czytelnika. Do zobaczenia we wrześniu z nowymi kulinarnym pomysłami i ciekawą literaturą!

Klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki

Biblioteka słubicka dziękuje
Klubowiczom Dyskusyjnego Klubu Książki i Kulinarnych Czwartków
za wspaniałą współpracę, niesamowite pomysły i wspólne spotkania przy książce!
Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia wkrótce!