"Bajki z dżungli i oceanu" w Otyniu - Bibliotekarz Lubuski

"Bajki z dżungli i oceanu" w Otyniu

24 lipca 2018 r. w Otyniu odbyło się spotkanie z książką A. Ginko pt. "Bajki z dżungli i oceanu". Uczestnikami były dzieci biorące udział w półkolonii organizowanej przez Gminne Centrum Kultury w Otyniu. Motywem przewodnim tegorocznego letniego wypoczynku były "Hawaje", co doskonale korespondowało z tytułem książki.

Hawaje leżą na wyspach i sąsiadują bezpośrednio z Oceanem Spokojnym. Zajęcia z bohaterami bajek zostały zrealizowane w oparciu o scenariusz opracowany przez autorkę. Dzieci, uważnie słuchając fragmentów, na chwilę przeniosły się w  świat mieszkańców oceanu. Następnie odbyła się dyskusja na temat życia podwodnego i ochrony środowiska. Dzięki tej książce, młodzi słuchacze mogli uświadomić sobie wiele rzeczy, dotyczących również relacji międzyludzkich m.in., że warto sobie pomagać i być otwartym dla innych. Po dyskusji uczestnicy zajęć udali się do pracowni plastycznej, gdzie tworzyli własne rybki z plastikowych butelek i kolorowych bibelotów. Powstały fantastyczne podwodne okazy. Wszyscy z zangażowaniem brali udział w zajęciach! Agnieszka Ginko i jej twórczość jest doskonale znana czytelnikom Biblioteki w Otyniu. Zarówno dwie części "Tutlandii", jaki i "Bajki..." doskonale sprawdziły się podczas warsztatów, ciesząc się zainteresowaniem najmłodszych i nieco starszych odbiorców. Za najważniejszy, oprócz mądrej i kreatywnej zabawy, uznajemy przekaz dotyczący ważnych wartości obecnych w rodzinie i życiu każdego człowieka.

Maria Zatorska