Wakacyjne Hece z Papuszą w Bibliotece. Tydzień z życia Papuszy. - Bibliotekarz Lubuski

Wakacyjne Hece z Papuszą w Bibliotece. Tydzień z życia Papuszy.

W tym tygodniu poznawaliśmy życie Papuszy z książki Bronisława Wajs–Papusza (1908 – 1987). Namalowaliśmy portret poetki i stworzyliśmy wieczór romski. Niektóre osoby założyły długie suknie i wszyscy razem zasiedliśmy na podłodze. Na środku umieściliśmy szary papier imitujący ognisko. Romskie piosenki i tańce towarzyszyły nam przez cały dzień.

Na zakończenie tygodnia wybraliśmy się do Stanicy Szron Żagań, a tam dzięki uprzejmości Pana Prezesa Aleksandra Czerwonajcio, Pań Elżbiety Szymochnik i Beaty Zielińskiej oraz Pana Mirosława Lelka spędziliśmy fantastycznie dzień. Pływaliśmy na kajakach, urządzaliśmy zawody, kto pierwszy dopłynie do brzegu, a przy ognisku piekliśmy kiełbaski.

Alicja Ptasińska