Czytelnia na tarasie słubickiej Biblioteki - Bibliotekarz Lubuski

Czytelnia na tarasie słubickiej Biblioteki

Biblioteka słubicka stara się sprostać oczekiwaniom mieszkańców, swoich czytelników i użytkowników. Chce tworzyć przyjazną przestrzeń dla tych, którzy ją odwiedzają. W związku z tym rozpoczęto kolejny etap modernizacji. Tym razem przyszedł czas na taras. Na ten cel przyznano dotację celową z lokalnego samorządu w wys. 60 tys. zł. Do tej pory wykonano częściowe zadaszenie nad tarasem, z aluminium i poliwęglanu. Wkrótce zamontowane zostaną również automatyczne żaluzje fasadowe, które będą chronić od wiatru i nadmiaru ciepła.

Już teraz można korzystać z tarasu Letniej Czytelni, zasiąść w wygodnych fotelach z kolorowymi poduszkami i kocykami. W zaciszu wśród zieleni poczytać gazetę, książkę. Na tarasie można również bezpłatnie i bez limitu korzystać z Internetu dzięki wi-fi. Kolejnymi etapami modernizacji będą remont i  naprawa samego tarasu, prace ogrodnicze - równanie terenu i nasadzenia. Przy tarasie  powstanie piękny ogród biblioteczny wraz z  Czytelnią. Powstałe miejsce ma służyć czytelnikom i użytkownikom słubickiej Biblioteki. Będzie można odpocząć tam na leżakach, hamakach, z książką lub gazetą w ręku, wypić kawę, zjeść ciastko, a wszystko to w otoczeniu zieleni, kwiatów, w promieniach słońca lub w cieniu drzew. Działania te upiększą nie tylko teren przy Książnicy, ale także tę część miasta. Będzie ładniej i przyjemniej. Zakończenie prac modernizacyjnych przy  Bibliotece Publicznej w Słubicach przewidywane jest wiosną 2019 roku. A już teraz słubicka Biblioteka serdecznie zaprasza do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i skorzystania z Letniej Czytelni.

Zespół BPMiG w Słubicach