NARODOWE CZYTANIE 2018 - Bibliotekarz Lubuski

NARODOWE CZYTANIE 2018

Wrzesień 2018 rok to kolejna edycja Narodowego Czytania pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Panie Andżelika Przysiężna z Biblioteki Filialnej oraz Małgorzata Augustyniak ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym zaprosiły do wspólnego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego wszystkie dzieci ze szkoły wraz z ich dyrektorem i nauczycielami.

Powieść Żeromskiego została opublikowana w 1924 roku. Autor dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski. Zwracał szczególną uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale zauważał także błędy i zaniechania. Starsi uczniowie bardzo chętnie przyłączyli się do czytania na głos, otrzymując od swoich młodszych kolegów ogromne brawa.

Andżelika Przysiężna