Podwodny świat w Bibliotece w Klenicy - Bibliotekarz Lubuski

Podwodny świat w Bibliotece w Klenicy

Klenica bajki ginko mniejszeW ramach akcji „Wakacje w Bibliotece” młodzi użytkownicy Biblioteki w Klenicy mogli przenieść się w świat rafy koralowej. Odbyło się to dzięki książce A. Ginko pt. "Bajki z dżungli i oceanu". Rozpoczęliśmy od prezentacji ukazującej piękno podwodnego świata. Następnie czytaliśmy fragmenty książki autorki dotyczące mieszkanki rafy, rybki o imieniu Rybik.

Rybka ta pokazała zebranym, jak z samoluba myślącego tylko o sobie, stać się życzliwym dla innych. Dzieci były zafascynowane kolorowymi ilustracjamii. Mogły także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat codziennego życia mieszkańców rafy. Odbyła się również pogawędka na tematy związane z ekologią i ochroną zbiorników wodnych przed zanieczyszczeniami. Dzieci stwierdziły, że to człowiek zanieczyszcza środowisko, więc odpowiada za jego ochronę. Poznaliśmy także siedem ciekawostek dotyczących rafy koralowej. Wspólnie stworzyliśmy własną rafę koralową. Na przezroczystą folię, naklejaliśmy wycięte wcześniej przez nas szablony mieszkańców rafy. Powstała w ten sposób ciekawa kompozycja, która bardzo podobała się uczestnikom spotkania.

Katarzyna Tomaszewska