"Bajki z dżungli i oceanu" w Bożnowie - Bibliotekarz Lubuski

"Bajki z dżungli i oceanu" w Bożnowie

bożnów bajki z dżungli mniejszeFilia GBP w Bożnowie wznowiła spotkania z dziećmi i kontynuowała zajęcia wokół książki ,,Bajki z dżungli i oceanu'' A. Ginko. Biblioteka przeprowadziła zgaduj zgadulę o zwierzętach występujących w bajkach.

Ponadto dzieci wykonały myszki do bajki ,,Odważna myszka Mała''. Na początku roku szkolnego do projektu dołączyły dzieci z klasy pierwszej i trzeciej ze szkoły podstawowej w Bożnowie. Na spotkaniach w Bibliotece dzieci poznały treść książki i wybrały bajki, do których wykonały prace wraz z wychowawcami klas. Młodsi wykonali nietoperze do bajki ,,Nietoperz Miłek i wyobraźnia'', a starsi wykonali prace plastyczne do bajki „Małpka Długa i pomaganie innym''. Dzieci dyskutowały o tym, że lepiej mieć rodzeństwo, bo jest się z kim pobawić. Nietoperz Miłek bawił się z własnym cieniem myśląc, że ma brata bliźniaka. Dzieci starsze stwierdziły, że pomaganie innym pozwoliło Małpce Długiej spać spokojnie, bo tak odkupiła swoje winy. Dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki na kiermaszu książek w ramach dożynek wiejskich czynnie uczestniczyły i reklamowały książkę. Przez animatorki zostały pomalowane jak zwierzątka z bajek A. Ginko. Dzieci wiedzą już, że przesłanie z bajek - sposoby pokonywania strachu, pomaganie innym, otaczanie się przyjaciółmi, akceptacja wad czy przyznanie się do własnych błędów ułatwia życie młodszym i starszym. Nagroda - Pani Agnieszka Ginko - już do nas dotarła osobiście, w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki (ku uciesze wszystkich). Dziękujemy! Mimo to chcieliśmy się podzielić naszymi wrażeniami ze spotkań z ,,Bajkami z dżungli i oceanu”.

Danuta Bielawska