"Bajki z dżungli i oceanu" w Dzietrzychowicach - Bibliotekarz Lubuski

"Bajki z dżungli i oceanu" w Dzietrzychowicach

bajki dzietrzychowicePierwszy dzień wakacji w Bibliotece w Dzietrzychowicach rozpoczął się bardzo ciekawie. Grupa czytelników (8 osób) czytała kolejno na głos bajki Agnieszki Glinko. Następnie dyskutowaliśmy na temat wszystkich bohaterów (zwierzątek), jakie były opisane w bajce. Czytelnicy zauważyli ,że w każdym opowiadaniu poruszony jest jakiś problem np. egoizm, brak akceptacji.

Zwierzęta w bajce zachowują się jak ludzie. Wspólnie zastanawialiśmy się nad rozwiązywaniem takich problemów jakie mieli bohaterowie. Każdy z nas opowiedział o swoich podobnych problemach, jakie go spotkały. Najczęściej czytelników spotyka problem wyśmiewania i brak akceptacji ze strony rówieśników. Następnym etapem projektu była rozmowa o rafie koralowej oraz stworzenie wspólnego plakatu dotyczącego pierwszego opowiadania: o Rybce Rybiku. Bajki bardzo się podobają czytelnikom. Są pouczające i mądre. Polecamy wszystkim czytelnikom.

Agnieszka Lasoń