Głośno czytać każdy może - Bibliotekarz Lubuski

Głośno czytać każdy może

leszno glosno czytac26 września 2018 roku bibliotekarka - Andżelika Przysiężna zaprosiła do Biblioteki filialnej w Lesznie Górnym uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej. Powód był zacny, gdyż uprawiano tego dnia głośne czytanie.

Ogólnie w domu książki zagościło 95 dzieci wraz z wychowawcami; paniami: Heleną Borsuk, Moniką Maziec, Krystyną Azarko, Aliną Górską, Małgorzatą Urbaniak i Małgorzatą Augustyniak. Nadrzędnym celem spotkania było między innymi budowanie mocnej więzi między dorosłymi, a dziećmi, kształtowania nawyku czytania oraz wzmacniania poczucia własnej wartości u dziecka. Udało się osiągnąć cel dzięki „Gangowi Słodziaków” Renaty Piątkowskiej, „Szewczykowi Dratewce” Janiny Porazińskiej, „Bon czy ton savoir – vivre dla dzieci” Grzegorza Kasdepke oraz „Antkowi” Bolesława Prusa. Na koniec dzieci z radością wypowiadały hasło: „Raz, dwa, trzy, cztery, pięć – na książkę zawsze mam chęć”.

Małgorzata Augustyniak, Andżelika Przysiężna