Superbohaterowie na start! Warsztaty komiksu dla dzieci. - Bibliotekarz Lubuski

Superbohaterowie na start! Warsztaty komiksu dla dzieci.

komiksowe2 i 3 października odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach warsztaty komiksu, które poprowadził rysownik Szymon Teluk. W spotkaniach wzięły udział 4 grupy dzieci ze szkół podstawowych w Żarach.

Część praktyczną, podczas której dzieci rysowały własny komiks, superbohatera, poprzedzała część teoretyczna. I ta właśnie część pozwalała poznać dzieciom, ale również i nam – dorosłym uczestniczącym w spotkaniach – historię komiksu, jego początki, największych twórców komiksów na świecie, zasady tworzenia prostych historii obrazkowych i wszystkie metamorfozy, jakie historie te przechodziły aż do czasów współczesnych, kiedy to komiks znów wraca do łask, jest inspirującą lekturą, po którą chętnie sięgamy w wolnej chwili. Doskonałe podejście prowadzącego do dzieci, jego wiedza i umiejętności sprawiły, że dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, były ich współtwórcami, śmiały się z opowiadanych anegdot i pytały o interesujące je szczegóły. Warsztaty współfinansowane były przez Cedrob S.A. (grant uzyskany w konkursie „Wspieramy rozwój”). Dzięki pozyskanym środkom udało nam się stworzyć w MBP małą czytelnię komiksów oraz zaopatrzyć Bibliotekę w nowe komiksy i gry edukacyjne dla dzieci. Serdecznie zapraszamy naszych czytelników do odwiedzin i zapoznania się z nową ofertą Oddziału dla Dzieci MBP Żary.

Agnieszka Machej