Tędy na Lubuską Giełdę Dobrych Praktyk

Giełda gorzówNauczyciele, animatorzy i edukatorzy już mogą zgłaszać swój udział w trzeciej edycji Lubuskiej Giełdy Dobrych Praktyk, w tym roku poszerzonej o I Forum Kamishibai – Edukacja w Otwartej Skrzynce. Giełda odbędzie się 17 listopada 2018 roku w Gorzowie Wlkp.

Lubuską Giełdę Dobrych Praktyk organizują Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie. Odbywa się ona w ramach programu edukacji kulturowej w regionie lubuskim Kultura Tędy. Podczas giełdy zostanie zaprezentowanych 5 projektów, które wygrały w tegorocznym konkursie grantowym Lubuski PAKIET. Uczestnicy będą mogli przyjrzeć się starym krosnom tkackim, dowiedzieć się dlaczego alpaki zostały przewodnikami w muzeum. Poznają też sztukę sześciu zmysłów i animację poklatkową dla siedmiolatków. Zgłębią również sposoby integracji ludzi wokół historii pokoleń oraz zostaną wtajemniczeni w dziecięce, szkolne projekty tkanin , z których powstały poduszki, zasłony i inne przedmioty. W drugiej części jednodniowej giełdy odbędzie Forum Kamishibai adresowane do sympatyków japońskiej sztuki głośnego czytania oraz tych, którzy chcieliby poznać tę metodę pracy z dziećmi. Podczas forum odbędą się warsztaty: „Potwór w kolorowym świecie książki” poświęcone bajce Kolorowy potwór" Anny Llenas i „Czy wojna jest dla dzieci? Jak rozmawiać z najmłodszymi o trudnych tematach za pomocą ilustrowanych opowieści”. Udział w Lubuskiej Giełdzie Dobrych Praktyk jest bezpłatny, uczestnicy uzyskają certyfikaty.

Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1Cj_jrZ4YXBCkRdW8T4Qv_3iGm6Kw3esTfFArMv7Gt6U/edit

Program warsztatów:
http://rcak.pl/wp-content/uploads/2018/10/LGDP-PROGRAM-2018.pdf
Szczegółowe informacje:
koordynatorka projektu Kultura Tędy: Kalina Patek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 68-452-93-07/ 661745970, współkoordynatorka z ramienia WOM-u: Maja Wilczewska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 957216110/11

Hanna Ciepiela