Ludzie listy piszą... - Bibliotekarz Lubuski

Ludzie listy piszą...

ludzie listy piszą lesznoLudzie listy piszą….
Ktoś list dostał. Komuś serce bije.
Idzie czytać pod kwitnące jabłonie.
Czyta. Chwyta się ręką za szyję
i dno traci, i w powietrzu tonie.
(Maria Pawlikowska-Jasnorzewska „List”)

List jest prawdopodobnie tak stary, jak stare jest samo pismo. Pisanie listów rozpowszechnione było już w starożytnym Egipcie, Chinach i państwie Sumerów, później w Imperium Rzymskim oraz starożytnej Grecji. Ostatnio ten zwyczaj został nieco zapomniany. Podczas tegorocznego Dnia Pisania Listów uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym, wraz z polonistką panią Małgorzatą Urbaniak, wzięli udział w zajęciach kaligrafii zorganizowanych przez filię biblioteczną. Zabawy i zaangażowania było bardzo sporo ze strony dzieci, które pierwszy raz trzymały stalówkę do pisania.

Andżelika Przysiężna