Urodziny Kubusia Puchatka - Bibliotekarz Lubuski

Urodziny Kubusia Puchatka

urodziny leszno14 października to, prócz święta pedagogów, także dzień urodzin Kubusia Puchatka. Chcąc uczcić tak istotną dla najmłodszych rocznicę urodzin, uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami: Krystyną Azarko i Aliną Górską ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym wybrały się w odwiedziny do Filii bibliotecznej.

W czasie naszego spotkania dzieci dowiedziały się, jak powstała postać ich ulubionego bohatera. Opowiadania o Kubusiu Puchatku i pozostałych mieszkańcach Stumilowego Lasu są dzieciom doskonale znane. Stąd też nie było żadnych problemów ze zgadywankami słownymi, opisującymi bohaterów książek. Każdy uczeń wie, jak wygląda Tygrysek, czego boi się Prosiaczek i gdzie mieszka Maleństwo. W czasie pogadanki zrobiliśmy wspólny tort urodzinowy dla Kubusia. Oczywiście nie mogło zabraknąć ciasteczek z miodem przysmakiem solenizanta, które sami zjedliśmy ze smakiem.

Andżelika Przysiężna