Kodowanie i roboty w bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Kodowanie i roboty w bibliotece

kodowanie leszno22 października 2018 r. Filia biblioteczna w Lesznie Górnym zaprosiła klasę I wraz z wychowawczynią, Anną Dudrą-Światowską na zajęcia z kodowania.

Uczniowie uczyli się, jak zaprogramować robota Photon oraz wysłuchali podstawowych informacji z zakresu programowania grając w grę Scottie Go. Zadaniem robotów było pokonywanie torów przeszkód w jak najszybszym czasie. Uczniowie musieli tak zaprogramować pracę urządzeń, aby tor przeszkód nie był dla urządzeń problemem. Chłopcy i dziewczynki poradzili sobie bardzo sprawnie z tym niełatwym zadaniem. Gratulujemy!

Andżelika Przysiężna