Regionalny Festiwal Kodowania w Szprotawie

festiwal kodowania szprotawa mniejsze18 października br. w szprotawskiej Bibliotece odbył się Regionalny Festiwal Kodowania. Na to wydarzenie złożyły się różnorodne pokazy i warsztaty związane z programowaniem m.in.: pokaz funkcji drukarki 3D, kodowanie robotów Lego Minstorns i robotów Photon, działanie i elementy nowoczesnej drukarni, gry X-Box.

Do udziału w inicjatywie Biblioteka zaprosiła nauczycieli i uczniów szprotawskich szkół podstawowych, którzy poprzez zabawę uczyli się programowania. Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu "Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Youth Spark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Jolanta Wawrzyniak