Ewa Dałkowska w Bibliotece w Słubicach - Bibliotekarz Lubuski

Ewa Dałkowska w Bibliotece w Słubicach

dałkowska słubiceBiblioteka słubicka włączyła się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W czwartkowe popołudnie 25 października 2018 r., gościliśmy Ewę Dałkowską, znaną aktorkę teatralną, radiową i filmową, która dokonała prezentacji zaadaptowanych fragmentów książki pt. "Ścieżka obok drogi" autorstwa Kazimiery Iłłakowiczówny.

Utwór jest literackim wspomnieniem o Marszałku Józefie Piłsudskim z okresu pracy poetki w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Dopełnieniem aktorskiej prezentacji utworu była muzyka na żywo w wykonaniu Dominika Rosłona. Wydarzenie artystyczne zgromadziło nie tylko starszych czytelników, ale również młodzież, co niezmiernie miło zaskoczyło Panią Ewę! Każdy uczestnik spotkania otrzymał niespodziankę w postaci bezpłatnego audiobooka prezentowanej książki. Po spotkaniu można było otrzymać autograf od naszego gościa.

Zespół BPMiG Słuibice

niepodległa

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”