Jak cudnie dzwonią dzwoneczki! - Bibliotekarz Lubuski

Jak cudnie dzwonią dzwoneczki!

ysakowski lesznoW Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym odbyło się niezwykle melodyjne spotkanie. Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie z filią w Lesznie Górnym odpowiedział pan Marian Łysakowski - podróżnik i kolekcjoner dzwonków z całego świata.

Opowiedział dzieciom między innymi o swoich przygodach w Indiach, Norwegii, czy na Sycylii. Dzwonki, które ze sobą przywiózł pięknie brzmiały wypełniając cudownymi dźwiękami każdy zakamarek. Kolor i kształt każdego z nich był wyjątkowy i niepowtarzalny. Pan Marian tak bardzo ujął uczniów, że z nieciepliwością oczekują kolejnej wizyty.

Małgorzata Augustyniak
Andżelika Przysiężna