Lato jesienią w galerii "Na Mansardzie"

galeria gorzów mniejszeFiliżanki i spodeczki z ceramiki, kwiaty namalowane akwarelami i magiczne fotografie można oglądać na wystawie „Artystyczne Wakacje Barlinek 2018” w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dzieci z pracowni plastycznej i fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie. Wystawa została otwarta 27 października 2018 roku.

Pokazano na niej prace uczestników piątego pleneru artystycznego organizowanego latem w Barlinku. – W tym roku na warsztatach zmierzyliśmy się tematem „Filiżanki i spodeczki” - mówiła Małgorzata Całus-Jarno, instruktor plastyki w MDK.
– Było przy tym bardzo dużo pracy, bo ceramika to nie jest tylko samo lepienie. Aby powstała kolorowa filiżanka trzeba ją dwa razy wypalić w piecu i pomalować specjalnymi szkliwami. Na wystawie pokazano też bardzo ciekawe prace fotograficzne, pokazujące wręcz kosmiczne faktury liści, kory i codziennych przedmiotów. Zajęcia fotograficzne w plenerze prowadziła Aleksandra Czarnecka z MDK-u.
- Każdy wyjazd do Barlinka to wspaniała przygoda – zapewniała Ola Kujawska, jedna z uczestniczek pleneru. – Miasto jest piękne, bardzo inspirujące do pracy. I na pewno za rok pojadę na szósty plener.
Wystawę w galerii „Na Mansardzie” można oglądać w godzinach pracy Biblioteki Pedagogicznej (ul. Łokietka 20a ) do 20 listopada 2018.


Hanna Ciepiela
fot. Aleksandra Czarnecka