Czytajmy i inspirujmy do samodzielnego czytania - Bibliotekarz Lubuski

Czytajmy i inspirujmy do samodzielnego czytania

postaci lesznoNajlepszy i najprostszy sposób na zachęcenie uczniów do czytania: czytajmy im i inspirujmy do samodzielnego czytania, zaczynając od bajek. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym wraz z wychowawczyniami i panią z Filii bibliotecznej uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, a nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Oprócz tańców i pląsów w rytmie melodii do znanych bajek, czytaliśmy Legendę o Popielu i Mysiej Wieży.

Andżelika Przysiężna