WOLNOŚĆ KOCHAM ROZUMIEM - Bibliotekarz Lubuski

WOLNOŚĆ KOCHAM ROZUMIEM

7 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Żarach odbyło się zakończenie konkursu WOLNOŚĆ KOCHAM ROZUMIEM. Projekt powstał z inicjatywy kwapien koncertStowarzyszenia „Dwukropek” we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Żarach z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy konkursu przygotowali teledyski o treści patriotycznej.

I miejsce otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach: Dawid Dawrzuk, Maria Dobrzańska, Michał Hołody i Patryk Daszkowski za nagranie pt. "Wolność". II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach: Wiktoria Kowalczukowska i Natalia Drzewiecka za nagranie pt. "Czas żałoby, zostałyśmy same". III miejsce otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach: Nikola Sottopietra i Magdalena Żelisko za nagranie pt. "Testament mój". Nagrody zwycięzcom wręczył Zastępca Burmistrza Żar - Olaf Napiórkowski. Ponadto w uroczystości władze miasta reprezentowali pani Halina Majeryk, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej i Elżbieta Maj, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM w Żarach. Konkurs zorganizowano w ramach zadania publicznego, współfinansowanego przez Gminę Żary o statusie miejskim. Wydarzenie uświetnił występ Mateusza Kwapienia z zespołem Sprawa Całkiem Przyjemna. GRATULUJEMY LAUREATOM.

Agnieszka Machej
Zdjęcia: Halina Gola