Warsztaty kodowania - Bibliotekarz Lubuski

Warsztaty kodowania

kodowanie lesznoW dniach 14-15 listopada 2018 r. Filia biblioteczna w Lesznie Górnym zorganizowała kolejne w Szkole Podstawowej cykliczne warsztaty z kodowania. Udział w zajęciach wzięły Oddziały Przedszkolne i klasy II-III wraz z wychowawczyniami.

Uczniowie uczyli się, jak zaprogramować robota Photon oraz wysłuchali podstawowych informacji z zakresu programowania. Zadaniem robotów było pokonywanie torów przeszkód w jak najszybszym czasie. Uczniowie musieli tak zaprogramować pracę urządzeń, aby tor przeszkód nie był dla urządzeń problemem. Najbardziej zaskakujące było to, że robot potrafi wydać dźwięk lub zmienić kolor. Najmłodsi poradzili sobie bardzo sprawnie z tym niełatwym zadaniem, jakby robili to na co dzień. Dla dzieci było też jeszcze jedno novum: zamiana ról uczniów i nauczycieli. Tym razem dzieci pomagały paniom w obsłudze robotów.

Andżelika Przysiężna