Nagroda za czytanie dzieciom

a giniewska nagrodaAnna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz z gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego , otrzymała nagrodę w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2017/2018. W ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przyznano 13 wyróżnień oraz cztery nagrody dla koordynatorów i liderów akcji. Anna Giniewska była jedyną nagrodzoną Lubuszanką.

Jury doceniło jej tegoroczną, majową III edycję akcji „Przerwa na czytanie”, w której wzięło udział blisko 130 placówek oraz zaangażowanie w opiece nad gorzowskimi Klubami Czytających Rodzin. Przygoda Anny Giniewskiej z czytaniem dla najmłodszych zaczęła się wraz z narodzinami jej synów.
Już wcześniej byłam zafascynowana literaturą dla dzieci – mówi. – Ale dzięki synom zaczęłam łączyć pasję rodzinną z zawodową. Wieczorami czytałam w domu, a rano czytałam innym dzieciom w pracy. Teraz w domu czytam trochę mniej, bo najstarszy, ośmioletni syn sam pochłania książki…
Przez te ostatnie lata A. Giniewska dogłębnie poznała dziecięce, literackie upodobania. Jak zapewnia, na liście przebojów czołowe miejsca stale zajmują książki Astrid Lindgren. Młodzi czytelnicy bardzo lubią też inną szwedzką pisarkę Asę Lind i jej „Piaskowego wilka”. Na Annę Giniewską czekają kolejne lektury, bo właśnie 15-tomowa kolekcja literackich pereł dla dzieci i młodzieży jest główną nagrodą w tegorocznym konkursie. Warto podkreślic, że Anna Giniewska wzięła już udział w pięciu edycjach konkursu. Zawsze zdobywa wyróżnienia lub nagrody.

Hanna Ciepiela