Wernisaż wystawy obrazów Stefanii Bryłki - Bibliotekarz Lubuski

Wernisaż wystawy obrazów Stefanii Bryłki

UkwieconeUkwiecone – wernisaż wystawy obrazów Stefanii Bryłki w MBP w Żaganiu. Wielu z nas odkrywa swój talent bardzo późno i często przez przypadek. Przykładem takiego przypadkowego odkrycia zdolności jest Pani Stefania Bryłka z Żagania. Od kilku lat jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do uczestniczenia w zajęciach zmotywowały panią Stefanię dzieci.

Najpierw postanowiła nauczyć się obsługi komputera. Nauczyła się, ale przypomniała sobie, że w dzieciństwie bardzo lubiła rysować i zapisała się do Grupy Artystycznej. Tam pod nadzorem żagańskiej artystki plastyczki, Grażyny Kulej-Zwiernik zaczęła swoją przygodę z malarstwem, która trwa już prawie 5 lat. Wspierana i zachęcana przez najbliższych początkowo malowała na papierze, potem dojrzała do płótna. Z czasem, w prezencie otrzymała od dzieci sztalugę stołową i dużą, a nawet stół malarski. Czyli media czysto profesjonalne. Ale i efekty ciągłej pracy nad warsztatem są widoczne. Pani Stefania pół roku prawie spędza na wsi i tam też uczestniczy w zajęciach plastycznych prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej, gdzie pracuje pod kierunkiem pani Ewy Barskiej. Bierze też udział w organizowanych plenerach malarskich i wystawach. W Żaganiu również od początku wystawia swoje prace razem z innymi członkami Grupy Artystycznej. Obecna wystawa indywidualna nie jest też pierwszą, a drugą. Poprzednia była zorganizowana również przez Bibliotekę w marcu 2016 r. Pani Stefania pracuje dużo i z pasją, w malowanie wkłada wiele serca i tworzy z radością. Wydaje się, że jest świadoma tego, co potrafi i nie chowa obrazów, tylko śmiało prezentuje je na Facebooku. Cieszy się nimi, tym co tworzy i dzieli tą radością z innymi. Mówi: No chwalę się, one przecież takie ładne. Te nie tylko ładne, ale piękne, ukwiecone obrazy mamy okazję z przyjemnością prezentować. A jest na co popatrzeć i co podziwiać, i jest czego Pani Stefanii gratulować. Podczas wernisażu zabrakło nam krzeseł (jak my to lubimy!); pozbierałyśmy je ze wszystkich pomieszczeń łącznie z taboretami, żeby wszyscy goście mogli w miarę wygodnie usiąść. Cieszyło to nas i cieszyła się Pani Stefania. Było mnóstwo kwiatów, gratulacji, życzeń dalszego rozwoju i oczywiście poczęstunek. Całość pięknie udekorował nam żagański amatorski zespół artystyczny Pod Różą, w którym kiedyś śpiewała również pani Stefania. To był bardzo sympatyczny, ciepły i ukwiecony, choć listopadowy wieczór. Więcej zdjęć ze spotkania, fotografii obrazów i wiadomości o Stefanii Bryłce można zobaczyć oraz poczytać na blogu Biblioteki https://miejskabibliotekapublicznawzaganiu.blogspot.com Zapraszamy!

Urszula Sitarz