Światowy Dzień Pluszowego Misia - Bibliotekarz Lubuski

Światowy Dzień Pluszowego Misia

dzien misia 2018 leszno25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! A jak wieść niesie: Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś. W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, uczniowie z klas I - III Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym wraz w wychowawczyniami i bibliotekarką z Filii biblioteki publicznej przygotowali wspólne spotkanie, aby uczcić ten dzień.

Najmłodsi przynieśli ze sobą swoje ulubione maskotk i- misie , o których pięknie opowiadali. Oprócz zajęć plastycznych, zagadek, quizów, książek z misiem w roli głównej było pełno ciekawostek np. o historii pluszowego misia, o misiach bajkowych i tych prawdziwych - różnych gatunkach i ich zwyczajach. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek, których bohaterami są sympatyczne niedźwiadki oraz „misiowej poezji”. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel cyklu SPOTKAŃ Z KSIĄŻKĄ. To kolejny dzień, który możemy zaliczyć do tych spędzonych na zabawie i uśmiechu.

Andżelika Przysiężna