Dzień muzyki w bibliotece! - Bibliotekarz Lubuski

Dzień muzyki w bibliotece!

warsztaty perkusyjne słubice20 listopada 2018 r. w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach rozgościły się instrumenty perkusyjne: bębny, shakery, dzwonki, zaklinacze deszczu i wiele innych, niezwykle tajemniczych instrumentów. A wszystko to dzięki Kamilowi!

Kamil Karmelita, słubiczanin, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu przygotował wspaniałe warsztaty perkusyjne, w których uczestniczyły dzieci słubickich przedszkoli („Jarzębinki” i „Misia Uszatka”) oraz dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach. Uczestnicy warsztatów mieli okazję nie tylko zobaczyć, jak wyglądają instrumenty, ale także spróbować na nich zagrać. Prowadzący w zabawny sposób opowiadał historie dotyczące instrumentów i zachęcał wszystkich do wspólnego muzykowania. Na koniec spotkania muzyk pokazał profesjonalną grę na wybranych instrumentach. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem! Celem spotkań organizowanych przez Kamila jest „zarażanie” dzieciaków radością z grania! I to w fantastyczny sposób mu się udaje! Czego dowodem, na koniec spotkania, były ogromne brawa, podziękowania i zapewnienie, że do grania na bębnach niektórzy z uczestników jeszcze powrócą. Okazuje się, że rytm i muzyka drzemie w każdym z nas!

Zespół BPMiG w Słubicach