KALIGRAFIA - PISMO Z CHARAKTEREM - Bibliotekarz Lubuski

KALIGRAFIA - PISMO Z CHARAKTEREM

kaligrafia andżelikaKaligrafia, jako sztuka estetycznego pisania, to doskonałe ćwiczenia wyrabiające charakter i cierpliwość. Jednocześnie doskonali pismo odręczne, a tego brakuje naszym dzieciom. Jest to więcej niż tylko pisanie… To artystyczne malowanie słów.

Dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym bibliotekarka z Filii bibliotecznej zorganizowała kolejną lekcję kaligrafii. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III z wychowawczyniami i panią dyrektor. Spotkanie okazało się znakomitą zabawą i pozwoliło dzieciom inaczej spojrzeć na rękopiśmienne teksty – zarówno te dawne, historyczne, czy współczesne. Najmłodsi swoją przygodę z kaligrafią rozpoczęli ołówkiem. No to „ołówki w dłoń” i zaczynamy! Piszemy listy do Świętego Mikołaja. Mamy nadzieję, że uczestnicy przekonali się o tym, iż kaligrafii może nauczyć się każdy, a sztuka pisania stanie się dla niektórych pasją na całe życie!

Andżelika Przysiężna