Barbara Kosmowska odwiedziła słubicką bibliotekę! - Bibliotekarz Lubuski

Barbara Kosmowska odwiedziła słubicką bibliotekę!

Słubice kosmowskaTo był niezapomniany poranek ze wspaniałą pisarką! 29 listopada oddział dla dzieci Biblioteki słubickiej gościł Panią Barbarę Kosmowską, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, laureatkę wielu prestiżowych konkursów literackich. Basia Kosmowska: drobna, filigranowa osoba, ale z ogromnym serduchem!

Z wielką cierpliwością i szacunkiem do młodego czytelnika odpowiadała na wszystkie zadawane jej pytania. A pytań nie było końca! Uczestnicy pytali o początki jej kariery, skąd czerpie inspiracje, w jaki sposób pisze książki i typowe ludzkie pytania o czas wolny, jak lubi go spędzać. Autorka z uśmiechem na twarzy cierpliwie odpowiadała na każde pytanie. Zaraziła nas swoją serdecznością i urokiem osobistym! Zachwyciła niesamowitą elokwencją, poczuciem humoru oraz niezwykłym ciepłem. I takie też są jej książki: bardzo uczuciowe, poruszające różne życiowe tematy, z którymi borykają się bohaterowie jej książek. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki naszego Gościa i otrzymać autograf! Pani Basiu, bardzo dziękujemy za cudowne spotkanie, czekamy na kolejne książki i zapraszamy do Słubic! Spotkanie z Barbarą Kosmowską w słubickiej Bibliotece odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gorzowie Wielkopolskim. Uczestnikami spotkania była młodzież słubickiej Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Słubicach, Prywatnej Szkoły Podstawowej Euregio, klubowiczki słubickiego Dyskusyjnego Klubu Książki, pedagodzy oraz dorośli miłośnicy książek Barbary Kosmowskiej. Dziękujemy!

Zespół BPMiG w Słubicach