Mikołajki w bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Mikołajki w bibliotece

mikołajki lesznoŚwięty Mikołaj kojarzy się wszystkim z postacią ubraną w czerwony strój, z długą brodą i mknącymi saniami w celu obdarowywania najmłodszych. Mikołajki to czas, kiedy wspominamy świętego Mikołaja, biskupa z Miry.

Szóstego grudnia uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym wraz z wychowawczynią i panią dyrektor zostali zaproszeni do Filii bibliotecznej na wspólne świętowanie Mikołajek. Uczniowie chętnie skorzystali z zaproszenia, stawiając się na obchodach ze stuprocentową frekwencją. Na spotkaniu uczniowie rozważali, skąd Święty Mikołaj bierze prezenty dla dzieci – okazało się, że każdy posiadał swoją teorię na ten temat, a wszystkie były równie ciekawe. Następnie wspólnie przeczytaliśmy „Zimowe opowieści Świętego Mikołaja”, które okazały się być niejako podsumowaniem koncepcji uczniów na ten temat. Goście aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, z zainteresowaniem słuchali opowieści, a także chętnie wykonali piękne portrety Św. Mikołaja. Wspólne świętowanie zwieńczyło wręczenie dzieciom upominków, które Święty Mikołaj zostawił dla nich w Bibliotece. Uczniowie byli zachwyceni i zaskoczeni prezentami. Wyszli z obietnicą, że wkrótce przyjdą do Biblioteki ponownie w celu wypożyczenia książeczek o Bożym Narodzeniu. Wyrazili też chęć uczestnictwa w kolejnych wspólnych spotkaniach świątecznych w Bibliotece.

Andżelika Przysiężna