Wszystko za K2 - spotkanie z autorem książki, Piotrem Trybalskim i himalaistą, Piotrem Snopczyńskim - Bibliotekarz Lubuski

K2Spotkanie z polskim himalaistą, kierownikiem bazy pod K2 Piotrem Snopczyńskim oraz Piotrem Trybalskim, dziennikarzem i autorem książki Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych bojowników zorganizowane zostało z inicjatywy Fundacji Piętro Wyżej przy współpracy instytucji miejskich: spółki Pałac Książęcy, Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w Żaganiu.

Sala Inter wypełniła się po brzegi, zabrakło wolnych miejsc i dostawiono krzesła. Tak licznie zebrana publiczność poznała historię polskiego taternictwa i himalaizmu. Przedstawił ją z pomocą prezentacji multimedialnej autor promowanej książki Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych bojowników, Piotr Trybalski. W ten sposób poznaliśmy też pokrótce treść promowanej książki. W spotkaniu wziął udział polski himalaista, kierownik bazy pod K2 i autor fotografii Piotr Snopczyński. Z Jeleniej Góry przyjechał również jako uczestnik spotkania inny polski himalaista. Czas bardzo szybko upłynął. Nasyceni wiedzą o zdobywaniu zimą przez Polaków ośmiotysięcznika, najtrudniejszej góry świata nazywanej K2, przeszliśmy wszyscy do Holu u Notariusza, w którym mogliśmy obejrzeć piękną wystawę zdjęć z wyprawy wykonanych przez Piotra Snopczyńskiego. To było niezwykle ciekawe spotkanie. Książka wkrótce będzie dostępna dla naszych czytelników. Zapraszamy! Link do galerii pana Jana Mazura:

Magdalena Śliwak