Zimowe HECE w BIBLIOTECE - Bibliotekarz Lubuski

Zimowe HECE w BIBLIOTECE

zima14 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyły się pierwsze zajęcia pod hasłem ,,Zimowe hece w Bibliotece”. Dzieci wykonywały ilustracje do bajki Kamila Polaka ,,Kapryśna Zima”. Drugiego dnia ć pod hasłem: ,,Zimowe hece w Bibliotece” dzieci poznwały świat mediów. Uczestnicy spotkań feryjnych wcielili się w rolę dziennikarzy i z olbrzymim zaangażowaniem poszukiwali zaginionej Zimy.

Podczas trzeciego dnia zajęć feryjnych pod hasłem ,,Zimowe hece w Bibliotece”, dzieci stoczyły turniej gier i zabaw związanych z zimą, m.in.: zimowa krzyżówka, quiz na temat książek i filmów o zimie, zimowe piosenki. Czwarty dzień odbył się pod hasłem ,,Zimowe hece w Bibliotece”. Dzieci wraz z opiekunami gościli w Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach, gdzie uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Zwiedzający mieli za zadanie wykonanie zimowych witraży, a następnie zapoznali się z historią Żar. Pierwszy tydzień zajęć pod hasłem: ,,Zimowe hece w Bibliotece” zwienczyła wizyta Policjantki, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Wizytę złożyli również Strażacy, którzy przeprowadzili szkolenie na temat udzielania pierwszej pomocy oraz reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Dalsza część zajęć to gry i zabawy związane z zimą. Na zakończenie dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały ,,100 lat” Stasiowi, który obchodził  urodziny.