INTERNET to kopalnia wiedzy i plac zabaw - Bibliotekarz Lubuski

INTERNET to kopalnia wiedzy i plac zabaw

strony przyjazne lesznoInternet to zarówno kopalnia wiedzy, jak i cudowny plac zabaw. Jednocześnie sieć jest, jak to określił Stanisław Lem, "wielkim śmietnikiem".

Oprócz wielu wartościowych informacji dzieci mogą znaleźć też treści, z którymi kontakt jest dla nich po prostu szkodliwy. Najlepszym sposobem ochrony dziecka jest rozmowa. Nie ma lepszej asekuracji niż mądry, troskliwy rodzic i jego opieka. Żadne rozwiązanie techniczne nigdy nie zastąpi dobrego kontaktu rodzica z dzieckiem. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy w tym roku 5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!”, Filia biblioteczna w Lesznie Górnym zaprosiła klasę IIA wraz z wychowawczynią na lekcję biblioteczną. Rozmawialiśmy o zasadach korzystania z Internetu, wirtualnych znajomych, bezpieczeństwie czy o cyberprzemocy. Wykorzystaliśmy do naszej lekcji książki i prezentacje multimedialne. Ciekawym akcentem końcowym spotkania były spontaniczne wypowiedzi uczniów, które dotyczyły ich dotychczasowego zachowania bezpieczeństwa w sieci.

Andżelika Przysiężna