Światowy Dzień Kota - Bibliotekarz Lubuski

Światowy Dzień Kota

dzien kota 2019Święto kotów to inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących zwierząt. Biblioteki: Publiczna oraz Szkolna w Siecieborzycach oraz wychowawczyni pani Ewa postanowiły edukować dzieci od najmłodszych lat.

Z tej też okazji zostały zorganizowane zajęcia w Oddziale Przedszkolnym. Przedszkolaki opowiadały o swoich kotach i jak należy dbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo, bo koty to stworzenia bardzo ciekawskie. Dzieci wysłuchały bajki o ciekawskim kotku, odpowiadały na zagadki, bawiły się w zabawy muzyczne oraz wykonały prace plastyczne.

Dorota Klimejko