W krainie uczuć, czyli walentynkowe spotkanie z przedszkolakami - Bibliotekarz Lubuski

W krainie uczuć, czyli walentynkowe spotkanie z przedszkolakami

Leszno w krainie uczućWalentynki, czyli Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to święto dla nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które mają także potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi.

Z tej okazji wychowawczynie z oddziałów przedszkolnych i bibliotekarka z Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym, przygotowały zajęcia, które były okazją, aby porozmawiać o miłości, uczuciach i różnych emocjach. Tego dnia przedszkolaki miały przypięte piękne czerwone serca i tym akcentem zainicjowały dzień miłych wrażeń. Z chęcią opowiadały o miłości, o tym kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Ich odpowiedzi potrafiły zaskoczyć i zmusić do refleksji. Doskonałym przerywnikiem miłej pogadanki był quiz walentynkowy, w którym dzieci odpowiadały na pytania np.: Kto pocałunkiem obudził Królewnę Śnieżkę?, Co jest symbolem miłości? , Jak po angielsku brzmi „kocham Cię”?, itd. Dzieci łączyły w pary znanych bohaterów literackich i filmowych np.: Pszczółka Maja i … (Gucio), Kopciuszek i … (Książę), Jaś i … (Małgosia), Shrek i …(Fiona) itd. Przedszkolaki za dobre odpowiedzi dostawały lizaki w postaci serduszka. Końcowym akcentem spotkania było ozdabianie walentynek wyciętymi serduszkami.

Andżelika Przysiężna