Lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Słubicach

dkk słubice lutyLutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 20 lutego w BPMiG w Słubicach, upłynęło pod znakiem dwóch całkowicie odmiennych książek. Pierwsza z nich „Pani Einstein” zabrała nas w podróż po świecie wielkich naukowców. Autorka, Marie Benedict w swojej powieści opowiada historię Milevy Marić, pierwszej żony Alberta Einsteina.

Mileva, kobieta o nieprzeciętnym umyśle, niezwykle zdolna z zakresu matematyki i fizyki, żyła w cieniu swojego wielkiego męża. Jaki wkład miała w powstanie teorii względności? Z Einsteinem mamy okazję zaznajomić się już w szkole podstawowej. Uczestniczki spotkania przyznały rację autorce, nadszedł czas na poznanie Milevy! Historia barwnie opowiedziana przez autorkę, mająca mocne, autentyczne filary m.in. w postaci zachowanych listów obojga małżonków wciąga czytelnika, a jednocześnie zachęca do dalszych poszukiwań.
„Pan Przypadek i celebryci” to kolejna książka, o której klubowiczki dyskutowały. Autor, Jacek Getner piszący między innymi scenariusze do seriali telewizyjnych uraczył nas niezłą dawką humoru. Książka należy do serii o detektywie Jacku Przypadku. Tym razem nasz bohater ma do rozwikłania trzy zagadki kryminalne. Wraz z nim wkraczamy w świat wielkich celebrytów, który jak się okazuje nie jest wolny od morderstw czy szantażu. Pan Przypadek to połączenie porucznika Borewicza oraz doktora House’a, a taka mieszanka może wskazywać jedynie na niezłą ucztę dla miłośników niekonwencjonalnych metod śledczych! To leciutki kryminał, który pochłania się w ciągu kilku godzin. Obie powieści przypadły do gustu naszym klubowiczkom. Oby takich książek było więcej na spotkaniach słubickiego DKK! Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 27 marca (środa) 2019 r. o godz. 15.00 w oddziale dla dorosłych Biblioteki Publicznej w Słubicach. Tematem spotkania będzie książka Arletty Cousture "Dzieci stamtąd". Serdeczne zapraszamy!


Małgorzata Dobosz