Kaligrafia - pismo z charakterem - Bibliotekarz Lubuski

Kaligrafia - pismo z charakterem

Kaligrafia leszno 2019Żyjemy w świecie, w którym zanika umiejętność odręcznego pisania (coraz częściej zamiast długopisu czy pióra używamy klawiatury). Kaligrafia, czyli sztuka starannego i estetycznego pisania, nadal jednak cieszy się sporym zainteresowaniem.

W związku z tym, Filia Biblioteczna w Lesznie Górnym zaprosiła 7 marca dzieci z klas 1-3 wraz z wychowawczyniami na kolejne zajęcia z kaligrafii, aby przybliżyć im tę trudną sztukę. Dzieci potrafią napisać już wszystkie litery alfabetu. Dobrze radzą sobie z cienką i pogrubioną linią. Dodatkowo na zajęciach ozdobiły napisane przez siebie imiona. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania, co bardzo ucieszyło dzieci i zmotywowało do dalszych ćwiczeń.

Andżelika Przysiężna