WARSZTATY KODOWANIA w Lesznie Górnym - Bibliotekarz Lubuski

WARSZTATY KODOWANIA w Lesznie Górnym

IMG 033812 i 13 marca Filia biblioteczna w Lesznie Górnym zorganizowała kolejne warsztaty kodowania w Szkole Podstawowej. Udział w zajęciach wzięły dzieci z Oddziałów Przedszkolnych i klas I-III wraz z wychowawczyniami.

Uczniowie przypomnieli sobie, jak zaprogramować robota Photon oraz pokonywać przy jego użyciu kolejne etapy zadań, które wymagają większego skupienia i sprytu. Zadaniem robotów było pokonywanie torów przeszkód w jak najkrótszym czasie. Uczniowie tak programowali pracę urządzeń, aby tor przeszkód nie był dla urządzeń problemem. Najmłodsi poradzili sobie bardzo sprawnie z tym niełatwym zadaniem, jakby robili to na co dzień.

Andżelika Przysiężna