Wiosna w duecie z poezją - Bibliotekarz Lubuski

Wiosna w duecie z poezją

poezja 2019 lesznoWraz z nadejściem wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji. Celem tego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

21 marca w Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyły się zajęcia dla uczniów klasy II wraz z wychowawczynią. Połączyłyśmy oba te święta wybierając najpiękniejsze wiersze o tej najbardziej urokliwej porze roku, gdy wszystko budzi się do życia. Czytaliśmy najróżniejsze wiersze: ciekawe, zabawne, ważne. Było wiosennie, poetycko, wzruszająco i zabawnie. Okazało się, że tych, co lubią wiersze jest w klasie niemało. Dodatkowo uczniowie próbowali swoich sił w tworzeniu kwiatka w przestrzeni. Jak się udały, można zobaczyć odwiedzając bibliotekę.

Andżelika Przysiężna