O kinie PIAST w Bibliotece w Słubicach - Bibliotekarz Lubuski

O kinie PIAST w Bibliotece w Słubicach

piast maleW czwartkowe popołudnie, 21 marca 2019 r., w Bibliotece w Słubicach mogliśmy posłuchać o dawnym, słubickim kinie „Piast”. Budynek znajdujący się w centrum miasta, powstały jeszcze w latach 20 ubiegłego wieku, obecnie nieubłaganie chyli się ku upadkowi. Słubiczanin, architekt i pasjonat słubickich zabytków Adrian Mermer, w autorskiej prelekcji i multimedialnej prezentacji opowiadał o historii kina, które przez lata miało swoją dobrą passę.

Sednem spotkania było przedstawienie koncepcji rewitalizacji tj. odnowy i rozwoju zabytku architektury - kina „Piast”, opracowanej przez naszego prelegenta. Pan Adrian z ogromnym zapałem przekonywał, że niegdysiejsze kino mogłoby ponownie stać się ozdobą naszego miasta!

Zespół BPMiG Słubice