Wielkanocna baba w roli głównej - Bibliotekarz Lubuski

Wielkanocna baba w roli głównej

Kulinarne Czwartki logoZa oknami już prawdziwie wiosennie. Wielkanoc tuż tuż... Najwyższy czas rozpocząć świąteczne przygotowania. Planując wielkanocne menu nie możemy zapomnieć o tradycyjnej babie wielkanocnej.

Jaki jest najlepszy przepis? Tego można było się dowiedzieć na kwietniowym spotkaniu Kulinarnych Czwartków, które odbyło się 4 kwietnia 2019 r. w Bibliotece w Słubicach. I po raz kolejny zapachniało domowymi wypiekami! Panie wspólnymi siłami wyczarowały przepyszne, delikatne babki. Doglądając piekarnika rozmawiałyśmy o tradycjach wielkanocnych, o tym jak wyglądają nasze świąteczne stoły. Oczywiście nie mogło się obyć bez wymiany przepisów na świąteczne rarytasy. No cóż, na naszych spotkaniach nie sprawdza się powiedzenie, że gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Wręcz przeciwnie, im jest nas więcej, tym więcej pomysłów i sprawdzonych kulinarnych rad! Kolejne spotkanie Kulinarnych Czwartków odbędzie się 9 maja 2019 r. w oddziale dla dorosłych Biblioteki słubickiej. Tym razem „Szparagi w roli głównej”. Serdecznie zapraszamy.

Zespół BPMiG Słubice