Pisanki metodą decoupage - Bibliotekarz Lubuski

Pisanki metodą decoupage

ozdoby swiateczne siecieborzyce 2019Robienie ozdób świątecznych z dziećmi jest wspaniałą tradycją, którą warto kultywować. Okazją do tego były zajęcia zorganizowane w Bibliotece Publicznej w Siecieborzycach. Wykonane zostały pisanki metodą decoupage.

Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. styropianowe jajko) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Podczas spotkania dzieci poznały również tradycje wielkanocne opisane w książce Renaty Piątkowskiej pt. „Gdyby jajko mogło mówić”. Wykonane prace będą miłym, świątecznym akcentem w domach dzieci.

Dorota Klimejko